OC – informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu

Ubezpieczenia samochodu dzielą się na obowiązkowe i dobrowolne. Jakkolwiek te drugie wykupywane są często, ale nie zawsze, tak nie ma możliwości, żeby ktoś jeździł po drogach nie posiadając ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, czyli ubezpieczenia OC. Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z byciem kierowcą, albo ci, którzy dopiero się do tego przymierzają, nie wiedzą jakie dokładnie korzyści płyną z posiadania takowego ubezpieczenia i co nam gwarantuje. Jakie informacje na jego temat należy bezsprzecznie posiadać?

Czym jest OC?

OC – to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Poprawna definicja wskazuje, że jest to rodzaj ubezpieczenia majątkowego, które daje ochronę ubezpieczeniową, gdy ubezpieczony będzie zobowiązany do naprawienia jakiejś szkody wyrządzonej komukolwiek w następstwie czynu niedozwolonego, czy też kontrahentowi wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania. Jak zatem można wywnioskować, OC pokryje koszty na przykład naprawy samochodu osoby, w którą wjechaliśmy na drodze. Oczywiście, są pewne zastrzeżenia. Na przykład jeśli prowadziliśmy pod wpływem alkoholu i spowodowaliśmy wypadek, żadne OC nie pokryje strat – wówczas kierowca jest zdany na siebie.

OC – informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu

Oblicz składkę OC

OC jest rodzajem ubezpieczenia, które nie ma jednej, określonej kwoty – jest ona dostosowywana do konkretnego przypadku, na przykład a podstawie oględzin pojazdu, jego stanu, zagrożenia jakie stwarza kierowca itp. Pod uwagę bierze się takie dane jak:

– rok produkcji

– przebieg

– marka pojazdu

– szczególne przeznaczenie pojazdu itp.

Oblicz składkę oc w firmie ubezpieczeniowej, której oferta Cię interesuje w prosty sposób dzięki nowym technologiom. Teraz nie trzeba koniecznie dzwonić i umawiać się z konsultantem czy przedstawicielem. Wystarczy wpisać wszystkie stosowne dane w odpowiednie rubryki formularza na stronie internetowej wybranej firmy ubezpieczeniowej, żeby otrzymać stosowne informacje o wysokości składki. Jeśli będzie ona zbyt duża, można szukać dalej!

Składkę obliczysz na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *